21-11-2024
Nawigacja
· Strona główna

· Zarząd Oddziału
· Funkcje przy Zarządzie
· Komisja Rewizyjna
· Kluby przy ON PZK w Pile
· Członkowie Oddziału
· Informacje składkowe

· Artykuły
· Download
· Forum
· Linki
· Kategorie newsów
· Galeria zdjęć
· Szukaj
· Kalendarz
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Opłaty na rok 2025.
· Zgłaszanie instalacj...
· projekt regulaminu D...
· Klucz sztorcowy
Najciekawsze tematy
· Opłaty na rok 2025. [0]
Ostatnie artykuły
· SP3ZBY w akcji dyplo...
· Historia ON PZK w Pi...
· Historia ON PZK w Pi...
· Historia ON PZK w Pi...
· Wspomnienie Kolegów ...
Losowa fotografia
Nawigacja
Artykuły » Wyprawy terenowe i DX-owe » Zamki Krajny
Zamki Krajny
Zamki w Runowie Krajeńskim (PSJ03) i Więcborku (PSJ02).

Chociaż jeszcze był sierpień czuliśmy, że zbliża się jesień. Obaj z Jarkiem SP3CMA na początku roku mieliśmy duże plany co do ilości zamków, które chcieliśmy w tym sezonie odwiedzić. Życie jak zwykle weryfikowało nasze plany bezlitośnie. Z różnych powodów do połowy sierpnia niewiele nam się udało zrealizować. Postanowiliśmy poprawić nasze radiowe zdobycze.

Po wyprawie do zamków w Lędyczku i Debrznie w dniu 19.08.2009 przyszedł czas na kolejne zamki z naszej listy. Obaj z dużym optymizmem i zapałem wybraliśmy dzień 25.08.2009 roku na wyjazd do zamków w Runowie Krajeńskim i Więcborku. Po raz drugi w tym roku dołączył do nas Tomek SP3VSE. Również Marcin, częsty kibic łączności i uczestnik wyjazdów, wyraził chęć wybrania się z nami. Ostatecznie pojechaliśmy we czterech. Jako pierwszy wybraliśmy zamek w Runowie Krajeńskim (http://www.palacrunowo.pl/).
 
Ucieszyliśmy się, że jeszcze coś po nim pozostało. Właściwie całkiem sporo. Jednak nie można do niego wchodzić, bo wszystko dosłownie się sypie. Mieści się on za ogrodzeniem w wielkim, starym parku. Całość stanowi romantyczny zespół pałacowo parkowy z hotelem należący do prywatnego właściciela. W związku z tym potrzebna była zgoda na wjazd i naszą działalność. Naszym posłem jest Jarek. Jeszcze się nie zdarzyło by przy jego kontakcie ktoś odmówił wjazdu i rozwinięcia się (ale nie zapeszajmy). I tym razem uzyskaliśmy zgodę. Ekipa jest zgrana, więc nie ma zbędnych pytań co kto ma robić. Sprawnie rozwiesiliśmy antenę 2x19m na wysokości ok. 10m nad ziemią. Radio tradycyjnie zasililiśmy z akumulatora samochodowego. Do mikrofonu zasiadł Tomek SP3VSE i podał wywołanie. Według planu mieliśmy godzinę do podziału, więc dla każdego wypadło po 20 minut pracy z każdej lokalizacji. Nie było wielkiego ruchu w eterze. Ja z Marcinem robiliśmy zdjęcia dla upamiętnienia chyba wszystkiego co nas otaczało. Później zasiadł Jarek i na końcu ja (Waldek SQ3HTK). Łącznie zrobiliśmy 32 łączności. Wynik ogólnie taki sobie, ale to przecież nie są zawody i nie o to chodzi. Pogoda była piękna, słoneczna. Blisko jezioro i chmary komarów, ale teren nas urzekł.

Po godzinie naszego nadawania przyszedł czas na przemieszczenie. Cała wyprawa została zorganizowana jako popołudniowy wypad po pracy, więc czas był ograniczony i wskazana duża dyscyplina. Szybko złożyliśmy sprzęt i ruszyliśmy w stronę Więcborka. Zamku w Więcborku jako takiego nie ma (http://wikimapia.org/4360485/pl/Ruiny-zamku). Pozostały tylko fundamenty i wzniesienie na którym stał. Nie było możliwości tam dojechać, dlatego mając w zasięgu wzroku wymienione wcześniej wzniesienie postanowiliśmy rozłożyć się na parkingu obok budynku przychodni lekarskiej. Zrobiliśmy szybkie rozeznanie i postanowiliśmy rozwiesić antenę pomiędzy drzewem a naszym składanym masztem. W tym miejscu również radio zasililiśmy akumulatorem samochodowym. Antena nie wisiała już tak wysoko jak w Runowie, ale była na przyzwoitej wysokości. Do radia zasiadł pierwszy znów Tomek. Była godzina 18:39 czasu lokalnego. Później przyszła kolej na mnie i na koniec na Jarka. Razem zrobiliśmy 29 łączności w ciągu 1 godziny i 20 minut pracy. Swój czas antenowy staraliśmy się wykorzystać maksymalnie jednak nie było wielu korespondentów. Warunki były już gorsze niż w Runowie Krajeńskim, ale ogólnie nie było tragicznie.

Około godziny 20:00 zaczęliśmy składać sprzęt i udaliśmy się w kierunku Piły. Po raz kolejny okazało się, że Jarek wykazał duży kunszt organizatorski. Praktycznie z dokładnością do 10 minut określił czas powrotu. Nowością, która pojawiła się na naszej wyprawie była kamera. Po raz pierwszy oprócz zdjęć robionych tym razem trzema aparatami pojawi się dokument filmowy. W ten oto sposób wzbogaciliśmy swoje doświadczenia o kolejne dwa zamki.
Waldek SQ3HTK Jarek SP3CMA Marcin (jeszcze bez znaku) Tomek SP3VSE.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przemienniki oddziałowe
SR3N
Wejście - 145,0875 MHz
Wyjście - 145,6875 MHz
Aktywacja - CTCSS 110,9 Hz

----
SR3PI
Wejście - 431,450 MHz
Wyjście - 439,050 MHz
Aktywacja - CTCSS 67 Hz
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 29
· Najnowszy użytkownik: SQ3KT
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Jutro:
12,592,928 unikalne wizyty