04 Marzec 2021
Nawigacja
· Strona główna

· Zarząd Oddziału
· Funkcje przy Zarządzie
· Komisja Rewizyjna
· Kluby przy ON PZK w Pile
· Członkowie Oddziału
· Informacje składkowe

· Artykuły
· Download
· Forum
· Linki
· Kategorie newsów
· Galeria zdjęć
· Szukaj
· Kalendarz
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Klub SP3KWM chętnie ...
· Zgłaszanie instalacj...
· projekt regulaminu D...
· Klucz sztorcowy
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie artykuły
· SP3ZBY w akcji dyplo...
· Historia ON PZK w Pi...
· Historia ON PZK w Pi...
· Historia ON PZK w Pi...
· Wspomnienie Kolegów ...
Losowa fotografia
Tama 2011
NewsyIX Warsztaty APRS Tama 2011.

W ostatni wekkend 11-12 czerwca 2011r dzięki Klubowi sympatyków APRS-u i Zbyszkowi SP3BTT odbyły się kolejne Warsztaty APRS Tama 2011.

Jak co roku była to bardzo udana impreza. Z naszego oddziału odwiedziło miłośników APRS-u wielu kolegów między innymi z Wałcza, Piły ,Chodzieży ,Jastrowia czy Złotowa. Pogoda zdecydowanie dopisała. Warsztaty oprócz roli jaką pełnią dla miłośników APRS-u stają się ,jak uważam, miejscem spotkań dla koleżanek i kolegów którzy w wielu przypadkach znają się tylko z eteru.
news: Tama2011_1.jpg
Była możliwość wymiany poglądów czy sugestii. Kilku kolegów pytało mnie o sprawy związane z działaniem naszego Oddziału jak również zwrócili mi uwagę na istotne dla nich sprawy. Za wszelkie uwagi i sugestie serdecznie dziękuję.

Poinformowałem zainteresowanych o komunikacie ON PZK, który będzie nadawany w każdy poniedziałek o godz. 21:00 na SR3N, zachęcałem też do odwiedzenia naszej Oddziałowej strony internetowej ,oraz do korzystania z możliwości wyrażania swojej opinii na forum strony Oddziałowej. Osobiście wiele rozmawiałem z Piotrem SP2JMR oraz wieloma kolegami.

W czasie warsztatów odbyła się msza za tragicznie zmarłego w wypadku samochodowym kol. Darusza SP2BZW. Jak stwierdzono odszedł jeden z współtwórców ruchu APRS w SP, kolega który należał do niezastąpionych.

Tak też jak co roku, Tama, stała się miejscem spotkań dla całych rodzin a najmłodszy uczestnik jak zaobserwowałem miał około 1,5 roku. Do dyspozycji uczestników były m. innymi kajaki, którymi można było zwiedzać z wody piękne okolice, jeden z kolegów przewoził chętne dzieci quadem, dostępny był również dla chętnych sprzęt wędkarski.
Największym okazem złowionym na wędkę okazał się prezes PZK Piotr SP2JMR, którego podczas zarzucania zestawu złowiła za ucho moja córka Kinga. Na szczęście haczyk tylko drasnął Piotra i obyło się bez pomocy medycznej.
Na motolotni przelatując pozdrawiał nas Janek SP9DSM/am. W czasie trwania imprezy pracowała stacja pogodowa oraz było dostępne darmowe łącze internetowe WiFi.

Wielu kolegów jak co roku prezentowało swój sprzęt i prowadziło łączności , można było tez nabyć drobny sprzęt elektroniczny.

Zbliżają się już jubileuszowe X Warsztaty APRS-u , postaram się w nich uczestniczyć, warto by było nas więcej. Pragnę ze swej strony podziękować Wszystkim organizatorom Tamy za tak dobrze zorganizowaną imprezę.

Do zobaczenia za rok.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przemienniki oddziałowe
SR3N
Wejście - 145,0875 MHz
Wyjście - 145,6875 MHz
Aktywacja - CTCSS 67 Hz

----
SR3PI
Wejście - 431,450 MHz
Wyjście - 439,050 MHz
Aktywacja - CTCSS 67 Hz
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 28
· Najnowszy użytkownik: SP3EOL
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Więcej...:
11,539,513 unikalne wizyty